07 April, 2013

رویکرد سپاه پاسداران به صنعت سکس و تجاوز جنسیIRGC: RAPE, SEX, DRUG, TERRORISM, AND MORAL DECAY


نویسنده: احمد هاشمی

ایران بریفینگ-اختصاصی: پاسداران انقلاب اسلامی که در ابتدا با هدف پاسداری از رژیم نوپای جمهوری اسلامی و تامین امنیت در داخل و مقابله با خطر دشمن خارجی تاسیس شده بود پس از پایان جنگ ایران و عراق از اهداف اصلی و اولیه خود 
فاصله گرفته و کارکردی سرکوبگرانه و مافیایی پیدا کرد که بر کلیه ارکان و عرصه های اقتصاد، سیاست و فرهنگ کشور سیطره دارد. این مافیای اقتصادی، سیاسی و نظامی از هر حربه ای برای استمرار منافع غیرمشروع خود استفاده می کند و از دست زدن به هر اقدام و روش غیراخلافی و ضد دینی رویگردان نیست. در این راستا می توان به برخی از موارد استثمار جنسی سپاه که به صورت سازماندهی شده صورت می گیرد پرداخت. از جمله اقدامات منافی عفت و غیراخلاقی سپاه پاسداران عبارتند از: استفاده از صنعت سکس و روسپیان برای اهداف جاسوسی، تجاوز به زندانیان سیاسی، تهدید به تجاوز به همسران افراد در بند برای اعتراف گیری، ازدواج با زنان خارجی (لبنانی، عراقی، بوسنیایی و…) برای کامروایی جنسی و ارضای حس تنوع طلبی و همچنین ترویج تروریسم بین الملل، پدیده نوین سکس با زنان شوهردار.
استفاده از صنعت سکس و روسپیان برای اهداف جاسوسی
در گذشته و برای تامین اهداف مختلف، مقوله سکس و تجاوز جنسی مورد توجه سپاه پاسداران بوده است ولی اخیرا بازداشت 10 روسپی وابسته به سپاه به اتهام جاسوسی در ترکیه نشان از آن دارد که مافیای سپاه از حربه سکس برای جمع آوری اطلاعات و اقدامات جاسوسی در خارج از کشور استفاده می کند. بنا بر اخبار چند روز گذشته، پلیس ترکیه 10 زن ایرانی را به به اتهام تلاش برای جمع‌آوری اطلاعات محرمانه و جاسوسی از مقامات پلیس و نظامی این کشور دستگیر کرده است. این زنان ایرانی از برقراری روابط شخصی (در قالب صیغه و ازدواج موقت) و روسپی گری به عنوان پوششی برای نزدیک شدن به پلیس، افسران و سربازان ارتش و کارمندان دولت ترکیه استفاده می‌کردند و از سوی سپاه پاسداران ماموریت داشتند تا با استفاده از حربه‌هایی نظیر روسپی گری، صیغه و سکس گروهی، به مقامات نظامی ترک نزدیک شده و به اطلاعات محرمانه دست یابند.
تجاوز به زندانیان سیاسی
آزار و اذیت جنسی و تجاوز به زندانیان سیاسی به عنوان یکی از روشهای اعمال شکنجه زندانیان برای تحقیر آنان در طول تاریخ جمهوری اسلامی مورد استفاده قرار می گرفته است. بویژه در دهه شصت استفاده از سکس مقدس و تجاوز جنسی بر علیه اعضای زندانی سازمان مجاهدین خلق بصورت بسیار گسترده ای انجام شده و حتی به بسیاری از زنان و دختران زندانی که قرار بود به زودی اعدام شوند تجاوز می شد با این توجیه که تجاوز به دشمنان اسلام و انقلاب از نظر دینی مباح و حتی دارای ثواب می باشد. در حوادث مربوط به جنبش سبز نیز، چندین مورد تجاوز به زندانیان صورت گرفت و از آنجاییکه این تجاوزها توسط یکی از مقامات ارشد رژیم، آقای کروبی و دیگران در مورد آن افشاگری و اطلاع رسانی شد این موضوع برای اولین بار در سطح بین المللی انعکاس پیدا کرد.
سپاه و روشهای اعتراف گیری از زندانیان سیاسی با تجاوز به همسران آنان
اعتراف گیری از زندانیان سیاسی با تجاوز و یا تهدید به تجاوز به همسران آنان در دهه شصت و هفتاد مورد استفاده گسترده سپاه و وزارت اطلاعات رژیم بود. درز و انتشار فیلم وادار کردن همسر سعید امامی به اعتراف به رابطه جنسی با افراد دیگر و حتی محارم خود از جمله نمونه های اعتراف گیری از زندانیان سیاسی می باشد. در حال حاضر، این روش برای اعتراف گیری از فعالان قومی و بویژه  فعالان قومی عرب و بلوچ بطور گسترده ای مورد استفاده سپاه و عوامل وزارت اطلاعات قرار می گیرد که موارد مختلفی از آن در سالهای اخیر مشاهده شده است.
چندی پیش، ابوالفضل قديانی، زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین و عضو ارشد سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی، در نامه ای به صادق لاریجانی رئيس قوه قضاييه با بیان این موضوع که زندان سیاسی رژیم گذشته را تجربه کرده، گفته بود که برخوردهای بازجویان با زندانیان سیاسی و خانواده آنان که مورد حمایت رئیس قوه قضاییه است، روی ساواک رژیم گذشته را با تمام مفاسد و شکنجه گری هایش سفید کرده است. وی گفته که “در آن رژیم، علیرغم همه مفاسد، حرمت خانواده های زندانیان سیاسی رعایت می شد و هیچ مشکلی برای همسر و فرزندان زندانیان سیاسی ایجاد نمی شد”.
ازدواج پاسداران با دختران خارجی، هم کامروایی جنسی هم تروریسم بین الملل
ازدواج پاسداران با زنان خارجی (لبنانی، عراقی، بوسنیایی و…) دارای کاربرد “یک تیر و دو نشان” بوده است. این ازدواجها در وهله اول برای کامروایی جنسی و ارضای حس تنوع طلبی پاسداران بسیار رایج بود؛ بطوریکه بسیاری از پاسداران در دهه هفتاد شمسی بطور گسترده ای با دختران و زنان لبنانی در مناطق شیعه نشین ازدواج می کردند. در این ازدواجها زیبایی زبانزد دختران لبنانی نقش عمده ای ایفا می نمود زیرا پاسداران عمدتا علاقه فراوانی به تنوع در رابطه جنسی دارند و این علاقه آنها در قالب ازدواج موقت (متعه) و ازدواج دائم با زنان لبنانی تحقق پیدا می کرد. البته در کنار کامروایی جنسی، پاسداران و سرداران سپاه هدف دیگری هم دارند و آن انتشار افکار افراط گرایانه و ترویج و اعمال تروریسم بین الملل با استفاده از حربه حزب الله لبنان و گروههای افراطی شیعه در عراق از قبیل گروه بدر، صدرویون و مجلس اعلا می باشد. خانواده های صدر، حکیم، چمران و شاهرودی از جمله نمونه های بارز این ازدواجها هستند. در بوسنی نیز در دهه 90 میلادی و با شروع جنگ بوسنی و هرزگوین، برخی عوامل و سرکردگان سپاه وارد این کشور مسلمان بالکان شدند و با زنان زیبای آن کشور جنگ زده، ازدواج کردند ولی بافت اروپایی آن کشور برای رشد افراط گرایی دینی مساعد نبود و پاسداران از آنجا پس زده شدند. حسین الله کرم سرکرده گروهک تروریستی انصار حزب الله نیز در جریان جنگ داخلی بوسنی در قالب دیپلمات (وابسته نظامی) وارد این کشور شد و در حال حاضر دارای یک همسر بوسنیایی است. محمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق نیز با خانم زهره صادقی، خواهر زاده امام موسی صدر ازدواج کرده و به دلیل نسبتی که از طریق همسرش با امام موسی صدر می‌یابد به داماد لبنان مشهور است.
پدیده سکس سپاهیان با زنان شوهردار
پاسداران از موقعیت خود برای برقراری رابطه جنسی با دختران باکره و زنان بیوه بهره برداری می کنند و حتی از برقراری رابطه با زنان شوهردار نیز رویگردان نیستند. چندی پیش مواردی از این نوع رابطه گزارش شده و بعضا رسانه ای شده است که در اینجا به ذکر سه نمونه اکتفا می شود:
یک- در سالهای گذشته، سردار سلمان خدادادی، نماينده اصولگرای دوره های پنجم، ششم و هفتم مجلس در اثر شکايت زنان‎ ‎متعدد به عنوان فساد اخلاقی و تجاوز نهایتا مورد پیگرد و تحقيقات ‏قرار گرفت و موضوع توسط قربانیان رسانه ای شد. سلمان خدادادی، معروف به “حاج سلمان” فرمانده سپاه پاسداران شهرستان ملکان در استان آذربايجان ‏شرقی از نمايندگان سرشناس جناح اصولگرا ‏در آذربايجان است.‏
دو- علیرضا سجادپور مدیر ارشد سینمایی وزارت ارشاد اسلامی به اتهام فساد اخلاقی گسترده‌ و تجاوز به با چند زن و دختر بازداشت شد. این دو مثال صرفا نمونه هایی از رواج گسترده فساد اخلاقی در بین مسئولان و پاسداران رژیم را نشان می دهد.
سه- در سال 1388 فرمانده نیروی انتظامی رژیم جمهوری اسلامی سردار پاسدار “رضا زارعی” در حالیکه مسئول مستقیم اجرای طرح باصطلاح مقابله با بد حجابی و فحشا بود یک فاحشه خانه دستگیر شد. او به آزار و اذیت جنسی زنان قربانی پرداخت.
فیلم ها و مستنداتی در مورد قربانیان تجاوز جنسی
در اینجا ویدئوها و مستنداتی در مورد قربانیان تجاوز جنسی توسط اعضای سپاه و دیگر نیروهای مسلح رژیم جمهوری اسلامی آورده شده است. البته لازم به ذکر است که این موارد، فقط مشتی از خروار هستند زیرا بدلیل سیاست شدیدا سرکوبگرانه و خفقان موجود، اغلب قربانیان تجاوز و تعرض جنسی توسط اعضای سپاه و بسیج، ترجیح می دهند سکوت پیشه کنند. در این ویدیوها چندین تن از قربانیان و شاهدان عینی تجاوز جنسی از تجارب و مشاهدات خود در رابطه با تجاوزها و جنایاتی از قبیل تجاوز به عنف، آزار و اذیت جنسی زنان و مردان از طرق مختلف منجمله ضربه زدن و فرو کردن اشیای مختلف به ارگانهای جنسی زنان و مردان به قصد آسیب زدن به آن می گویند:
تجاوز در زندان جمهوری اسلامی
در این ویدیو یکی از قربانیان تجاوز به عنف به اسم آذر آل کنعان از کردستان از آنچه بر او گذشت میگوید. او در سال 61 درحالیکه دختر نوزاد و شیرخواره را با خودش به همراه دارد به زندان می رود و در زندان در حالی شکنجه می شده که صدای ناله نوزادش راهم می شنیده او پس از سالها سکونت درخارج از کشور هنوز از بابت تجاوزی که در زندان به او شده بود عذاب روحی میکشد.
بازجویی همسر سعید امامی
این ویدیو بازجویی از سعید امامی و همسرش توسط مامورانی که توسط حکم سید محمد خاتمی ریس جمهور وقت به وزارت اطلاعات راه یافته و مامور پرونده قتلهای زنجیره ای شدند را نشان می دهد. در این فیلم توسط همکاران سعید امامی از مدیران ارشد وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در دوره اصلاحات گرفته شده است که با شکنجه و ارعاب و تهدید از همسر سعید امامی خواسته می شود که به ارتباط جنسی نامشروع با افراد مختلف وهمچنین ارتباط جنسی با پسرش و رابطه جنسی با یک سگ اعتراف نماید. این ویدیو اوج فساد، قساوت و بی رحمی مقامات رژیم جمهوری اسلامی را نشان می دهد که حتی به خودشان نیز رحم نمی کنند و در موقعیتهای مختلف برای نیل به اهداف مورد نظر خود از هیچ روش غیراخلاقی رویگردان نیستند.
این مستند بر اساس افشاگری آقای پیمان کاووسی ؛ از شکنجه شدگان حوادث پس از انتخابات تهیه شده است. در این مستند، آقای کاووسی با خانم لاله موذن زاده و آقای زمان فیلی مصاحبه می نماید. این فیلم توسط “کمپین صلح فعالان در تبعید” تهیه و نسخه سی دی آن همراه با توضیحات توسط نماینده این کمپین به گزارشگر ویژه سازمان ملل در رابطه با حقوق بشر در ایران، آقای احمد شهید؛ تحویل داده شد. مهندس پیمان کاووسی می گوید: “هرگز نمیتوانستم قبول کنم که آنان بسادگی به یک انسان تجاوز کنند و خیال می کردم تنها قصد ایجاد وحشت را دارند.”
شکنجه ابراهیم مهتری
در این ویدیو ابراهیم مهتری از بازداشت شدگان حوادث سال 88 توضیح میدهد که از فرط خونی که ریخته شده بود زندان شبیه به یک قصاب خانه شده بود. وی میگوید که شکنجه گرش از کابل و باتوم استفاده می کرده و حتی سیگار خود را روی بدن وی خاموش میکرده به طوری که نه درصد بدن این قربانی آثار سوختگی دارد. وی میگوید که بازجو در حالیکه پارچه ای در دهان قربانی گذاشته بوده با باطوم هم به او تجاوز و سپس از وی اعتراف گرفته است.
معتاد کردن زنان پس تجاوز در زندانهای رژیم
در این ویدیو این قربانی توضیح میدهد که نیروهای رژیم، زنان دگر اندیش را که صرفا به خاطر عقیاد سیاسی خود در مخالفت با جمهوری اسلامی، به زندان می انداختند مورد تجاوز قرار می دادند و پس از تجاوز و درهم شکستن شخصیت انسانی زنان زندانی، آنها را معتاد میکردند .
تجاوز به زندانیان در رجایی شهر کرج
در این ویدیو یکی از بازداشت شدگان توضیح می دهد که علاوه بر شکنجه های جسمی با باطوم و بطری نوشابه به بازداشت شدگان تجاوز می کردند. او می گوید که در زندان اورا زدند و دو دست وپایش را شکستند. او توضیح می دهد که در زندان کهریزک حمامی وجود نداشته و قربانیان فقط می توانستند روزی دو بار به دستشویی بروند.
تجاوز به یک دختر
در این ویدئو یک دختر ایرانی که در زمان اعتراضات بعد از انتخابات 88 دستگیر شده است از شکنجه ها و تجاوزات وحشتناکی که در بازدشتگاه های رژیم جمهوری اسلامی بر زندانیان رفته می گوید. او می گوید وقتی ندا در خیابان کشته شد همه دنیا فهمید ولی وقتی به ما در زندان ها تجاوز می شد و شکنجه می شدیم کسی هیچ چیزی نفهمید و به کمک ما نیامد.
تجاوز در زندان اوین به خانم مارینا نعمت
در این ویدیو خانم مارینا نعمت از زندانیان دهه 60 در زندان اوین مجبور به ازدواج اجباری با بازجوی خود میشود. وی میگوید که هر شب صدای فریاد دختران جوان هم سلولی اش را می شنیده که تا صبح می باید با بازجوهایشان همبستر می شدند. برخی از بازجویان به دختران بازداشتی چنان تجاوز می نمودند که منجر به پارگی در ناحیه تناسلی آنان می شد.
تجاوز دسته جمعی به یک دختر جوان
در این ویدیو خانم مریم صبری 21 ساله که پس از حوادث انتخابات سال 88 به مدت حدود دو هفته بازداشت بوده توضیح میدهد که چندین بار توسط افراد مختلف مورد تعرض قرار گرفته است. او میگوید 4 الی 5 بار وهر بار توسط افراد متفاوتی مورد تجاوز قرار میگرفته که به او میگفتند این هم رای تو. و سری آخر هم دونفر همزمان به او تجاوز کرده بودند.
ابراهیم شریفی
ابراهیم شریفی یکی از افرادی بود که پس از انتخابات سال 88 مورد تجاوز قرار گرفت و مهدی کروبی از رهبران جنبش سبز از او به عنوان شاهد تجاوزها در زندانها یاد کرد. او می گوید “آنقدر با چشمان بسته کتک خوردم که گرمای خون را روی بدنم حس کردم.” پس از آن ضارب به آن شخص گفته بود: “وی را ببر وحامله اش کن تا دیگر از این غلط ها نکند.”
مینا انتظاری
در این ویدیو خانم مینا انتظاری زندان سیاسی پیشین و فعال فعلی حقوق بشر از خاطرات خود میگوید. وی که به مدت 7سال از سال 60 تا 67 در زندان بوده از تجاوز به دختر نوجوان 16 ساله ای میگوید که دچار روانپریشی وشکست عصبی شده بود. این دختر را مدتی در زندان گوهردشت در سلول یک روانپریش انداخته بودند و آنچنان درهم شکسته بود که تمام مدت فقط به زاویه روبرو خیره شده بود.
در این ویدیو، شاهدان عینی و بازداشتی‌های آزاد شده از کهریزک، وضعیت این بازداشتگاه غیر قانونی را این‌گونه توصیف می‌کنند: در یک سولهٔ ۲۰۰ متری بدون وجود دستگاههای تهویهٔ هوا، چندین معتاد کراکی که امیدی به زنده ماندن آنها نیست و بدن‌هایشان کرم گرفته، دراز به دراز بر روی زمین افتاده‌اند؛ و در کنار آنها، بازداشت شدگان نگهداری می‌شوند. بازداشت‌شده‌ها حدود ۱۰۰ نفرند که به این محیط غیر بهداشتی با هوای نامطبوع منتقل شده‌اند. آنها صف می‌کشند تا بتوانند از زیر در، ولو برای دقیقه‌ای از هوای بیرون تنفس کنند. یکی از بازداشتی‌ها در اثر برخورد باتوم به سرش، کم کم بینایی خود را از دست داد؛ ولی با وجود اطلاع شکنجه‌گران کهریزک از وضعیت وی، او را از این محل غیر بهداشتی خارج نکردند. دو روز قبل از آزادی، بازداشت‌شده‌ها به اوین منتقل می‌شوند و فردی که بینایی خود را از دست داده بود، در اتوبوسی که به سمت اوین در حرکت بود، بر روی پای یکی دیگر از بازداشت شدگان جان می‌سپارد. از دیگر شکنجه‌ها در کهریزک آن است که بدن‌ها را خیس می‌کنند و بعد با شلنگ و سیم، بازداشت‌شده‌ها را کتک می‌زنند تا درد تا عمق جان آنها نفوذ کند. مهدی کروبی نیز پس از نوشتن نامه ای در ارتباط با شکنجه بازداشت شدگان پس از انتخابات به هاشمی رفسنجانی، با ارائه مستنداتی نظیر فیلم ، CD، نظرات پزشکان و اسناد گواهی پزشکی قانونی از بازداشت شدگان آسیب دیده پس از انتخابات مانند ترانه موسوی به صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه، خواستار تشکیل کمیته ای ویژه جهت رسیدگی به تخلفات صورت گرفته پس از انتخابات در زندانهای ایران به ویژه بازداشتگاه کهریزک شد.
مصباح یزدی تجاوز جنسی به متهمین برای اعتراف گیری را جایز می داند
در این فیلم مشاهده می شود که آیت الله مصباح یزدی از روحانیون ارشد و تئوریسین های رژیم، خواهان برخورد شدید با مخالفان سیاسی بوده و هر رفتاری را با آنان جایز می داند.  وی آشکارا لواط و زنا با زندانیان سیاسی و توسل به هر گونه خشونت جنسی بر علیه مرد و زن را برای تسلیم کردن قربانی و اعتراف به کارده و ناکرده خود، مجاز و جایز میشمارد.
اعترافات سردار قاسمی به جنایات رژیم
در این ویدئو کلیپ کوتاه سردار قاسمی با اشاره جریانات حول و حوش جنبش سبز مردم ایران, نسبت به وقوع جنایات کهریزک و شکنجه ها اعتراف کرد. لحن کلام وی گرچه کنایه آمیز است ولی واقعیت تلخ جنایات رژیم علیه بازداشت شدگان است.

No comments: